Kabelka - taška z pravé kůže - Tote Bag s možností crossbody (doživotní záruka)

Na přání ražba monogramu zdarma.

Cena: 5400 Kč

Především díky vysoké kvalitě použitých usní a ručnímu procesu výroby jednou osobou jsem schopen s klidným svědomím garantovat doživotní záruku.


Nově znatelně vyšší cena. Proč?  Pro výrobu standardních totebagů se velice často používá chromčiněná (způsob produkce)  kůže /useň. Důvodem není jen relativně nízká nákupní cena, ale i další faktory. Rozhodl jsem se tyto usně již nepoužívat i za cenu nulových prodejů a to ve zkratce z těchto důvodů. 

Chromočinění představuje v dnešní době převládající způsob činění – zhruba 85% světové produkce. Většinou 30-50% chromu z násady chromitých solí k činění odchází do odpadních vod. Znečištění chrómem na úrovni 5 kg.t-1 bývá běžné. Když  vše zjednoduším produkce chromčiněných usní je obrovská zátěž. Kolik taková produkce zabyje jen zvířat v přírodě netuším a radši to ani nechci vědět. Nicméně chrom je také minimálně pro mnoho lidí alergen. Nebavím se zde o chromu v odpadních vodách, což je kapitola sama o sobě, ale o styku s takto upravenou usní. Neexistuje žádná jistota, že pro ty co alergenem chrom není, tedy takto upravená kůže nezpůsobuje poškození zdraví. 

Bez ohledu na fakt, že jsem vždy používal usně z EU, kde jsou normy velice přísné. Na výše uvedeném se již odmítám podílet. Pro totebagy budu standardně používat přírodně činěné kůže tedy třísločiněné, kde se při produkci používá tuk a tříslovina, většinou kůra stromů. Při produkci této usně se spotřebuje i znatelně méně vody (nemyslím tím rozdíl pár litrů. ale tisíce litrů). Třísločiněná useň je až třikrát dražší než chrom v případě, že chceme vysokou kvalitu a nejen proto není při výrobě totebagů zrovna řekněme ekonomická. Třísločiňená useň nemá jen vysokou cenu, ale v mnoha ohledech má lepší, příjemnější vlastnosti a stářím (používáním) i lépe vypadá. Tzn získává krásnou patinu. Je pak na každém zvážit co kupuje. V případě zájmu o totebag se prosím informujte o aktuálních materiálech skladem, protože možnosti jsou v tomto ohledu znatelně omezenější,  i zde platí, že nechci používat průměrné materiály, kterých je na trhu hromada, ale materiály jen ty nejlepší. Čímž si komplikuji život, ale máto své důvody viz text dole.

Dostupná barevná provedení materiálu. Větší fotografie v dolní části stránky.

... a balíme :-)

Pár argumentů, proč koupit můj tobebag:
1. Třísločiněná useň vysoké kvality pocházející z koželužen v EU, které podléhají přísným pravidlům. Aktuálně Německo. V rámci možností minimální dopad na životní prostředí. Rozhodně ekologičtější než taška z plastu, která jen na cestě do EU zabije pár desítek zvířat. Jak vstupní materiál, tak produkce je tedy relativně v blízkém okolí. Ne z tísíc km vzdálených míst, kde se leje všechno do řeky, ale z koželužny vlastnící čističku.
2. Třísločiňená useň ne chrom viz text v horní části stránky. Nenakupuji usně na dálku ale pro usně si jezdím do koželužny, kde vybírám ty nejlepší kousky. Zároveň nejezdím do koželužny produkující průměrný materiál. Pevně doufám, že i z fotografií je to patrné. Za své peníze dostanete nejlepší materiál v tomto stylu  a designu dostupný.
3. Proces výroby. Začnu strojem. Mám dva stroje a ani jeden není sto let starý tvořící každý steh jinak.Mé stroje jsou přesné. Nit utahují a jsou schopny šít opravdu silným špagátem bez chyby.  Oba jsou nové jeden postavený na zakázku. Proč jsem investoval do jednoho stroje  sto tisíc, když můžu mít za patnáct použitý, zde nebudu rozebírat. Má to své podstatné důvody a ten nejdůležitější ... nechci se za svojí práci styďet a vyrábět totebagy ve stylu rychlé peníze. Za svou nemalou investici dostanete pečlivě ušitou tašku.
4. Maličkosti ... Můj toteag nemá připevněné uši druky, ani přišité na stroji, ale ručně. Uši nejsou vyrobeny z laciného materiálu, který se Vám za půl roku vytáhne o pět cm. Mé totebagy nejsou celé šité na stroji, ale stěžejní části šité ručně a co je na stroji je ručně došíváno viz fota procesu výroby dole. Vše je šité nejsilnější nití 10, se kterou ne každý stroj umí pracovat případně dobře pracovat. Proč, protože to tak vydrží na vždy. Můj totebag není jen prostý vyříznutý obdelník kůže přišitý k druhému. U horní hrany je vystužen druhým pláte usně a tělo je tvořeno většinou dvěma částmi. Hrany jsou ručně zahlazeny a ozdobeny, a případné kování není laciné od kutila Tima atd. atd..  to jsou všechno malé detaily ukusující můj čas na tomhle světě, ale tvořící výrobek který, opravdu vydží a s věkem jen nabírá na kráse.
5. Nenajímám lacinou pracovní sílu, případně více zaměstnanců, kde každý udělá kousek po vzoru velkovýroby a ani to tak nechci. Vše od prvního doteku s kůží po závěrečný uzlík dělám pro Vás já sám.
6. Chápu, že naprostá většina potencionálních klientů ani nezačne číst tyto řádky, natož aby se dostala až sem. Tento dlouhý článek je naprosto v rozporu s efektivním prodejem a cena tomu rozhodně nepřidává. Mrk … drahé nashledanou hurá na levnější ... Řekněme, že jsem v jistém ohledu rád. Nechci vyrábět totebagy pro každého a nechci jich vyrábět sto měsíčně ve stresu. Chci vyrobit pár totebagů za měsích, chci aby mě to bavilo a měl jsem prostor tomu konkrétnímu kusu dát maximum času a lásky. Chci jej vyrobit z toho nejlepšího a nechci se za svojí práci stydět.

Taška na zakázku. Na přání vložené uši připevněné jednou řadou šití. 

Stěžejní vlastnosti:

Provosovaný materiál hovězí objemná useň vysoké kavality, krýsný objem s pull-up efektem (v ohybech mění useň odsín) tvoří nejpodstatnější část ceny. 
Kombinace strojového a ručního šití. Šito na sedlářském stroji nejsilněší nylonovou nití. Všechny namáhané části, především horní část ve spojích a spodní část  (rohy) jsou šité ručně viz fotografie z výroby. Vše zakončené ručně tedy včetně strojově šitých bočnic díky čemuž nehrozí párání. Uši jsou vyrobeny z kvalitního hovězího kruponu, nejpevnější a zároveň nejdražší části usně o tlouštce 3,5 - 5 mm dle požadavku. Uši jsou přišívané ručne křížkovým stehem opakovaně viz foto detailu.  Namlátit na uši druky a mít hotovo za pět minut je velice lákavé, ale dvojité ruční prošití křížkovým stehem má své kouzlo. Kabelka je v horní části vystužena 4-5 cm širokým pásem viz fotografie. Řekněme nesmrtelnost sama :-). Kabelka je bez podšívky uvnitř hrubý rub kůže.

Nejčastěji vyráběné rozměry:

Standardní kabelka a crossbody provedení: 35 cm šířka x 32 cm výška
Elegantnější provedení na šířku: 37 cm šířka x 30 cm výška (viz foto s mojí dcerou světlá kabelka)
Rozměry jsou cca, protože prázná kabelka má jiný rozmě než plná.
Úprava rozměru na přání není problém. 


Kabelku lze objednat v provedení cross body, tedy s pásem přes ramena. Tento pás je odnímatelný a je vyrobený z čistého kruponu stejně jako uši Cross body je opatřen přezkou pro regulaci délky. 

Možné barvy uší: Libovolná hnědá, přírodní, borůvková, řůžová, trávová, tmavě zelená, tyrkysová, modrá, červená, tmavě červená, fialová, žlutá, černá a další. Barva uší kabelce zásadně přidává, nebo ubírá na zajímavosti. Doporučuji pečlivě zvážit, nebo si nechat poradit. Z mého uhlu pohledu tmavě hnědou nikdy nic nezkazíte, ale stejně tak populární okrovou :-). Jak je uvedeno, uši jsou barveny ručně. Jsou impregnovány opakovaně několika vrstvami, přesto se může stát (silné promočení a podobně), že uši budou v prvopočátcích používání lehce barvit! S touto vlastností je nutné počítat. Nicméně se to jěště nestalo jen upozornuji na danou možnost.

Veškeré požadavky uveďte do poznámky v závěru objednání. Pře výrobou Vás budu kontaktovat.

Nezničitelná kabelka 38x30 z kvalitní usně. Tělo tašky objem materiálu 2,4 mm u hrany vystužena na 2,8mm. Uši 5 mm silný krupon. Nejvíce namáhané části šité ručně. Šití strojem došíváno ručně. Plně přírodně činěná useň s krásnou kresbou pocházející z Německé koželužny. Kupodivu nízká váha :-)

37 x 30 a na zakázku lehce upravená 35 x 30. V levo materiál Maroon v pravo Espresso.

Velká nakupní taška z kůže. Na přání z jednoho kusu materiálu (Maroon).

Stejný materiál i velikost v provedení s crossbody pásem a dělením v jedné třetině.

Nové přezky pro kabelky. Mám z nich velkou radost. Vypadají mnohem lépe než na fotografii.

Na zakázku 30x30 bez uší ve výrobě: Obyčejná taška se dá odfláknout, nebo si pohrát s každou maličkostí, kterou člověk kolikát ani nepostřehne..Jsem rozhodně pro neodfláknout.
Dvojité šití dvě délky stehu.

Kompletní vyhlazení a ozdobení zabere hodně času, ale výsledek vždy stojí za to.

Zkrácený proces výroby dvou tašek z kvalitní kůže. Standardní formát na výšku a druhý upravený na zakázku do čistého čtverce.
Ruční nařezání, ozdobení a vyhlazení dílů.

Vystužení zvyšuje odolnost a pevnost tašky.

, Obšití vystužení, vyhlazení a ozdobení.

Ruční došívání strojového šití.

Kompletace dílů, obšití, zahlazení a ozdobení.

Naměření a připevnění již vyhlazených a ozdobených uší.

Ruční příprava otvorů pro šití.

Ruční dvojité šití.

Ruční dvojité šití.

Ruční vyražení loga případně monogramu uživatele.

Ručně došívané strojové šití a ruční šití rohů kabelky silnou voskovanou sedlářskou "nití". Jedna z nejnamáhanějších částí tašky.

Dočištění celého vnitřku tašky.

Kabelky jsou vyrobené a můžou vyrazit na cestu.

Na zakázku bez uší. Šedá.

PRO  SPECIALNÍ POŽADAVKY A OBJEDNÁVKY
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
0