Kabelka - taška z pravé kůže - Tote Bag s možností crossbody (doživotní záruka)

Na přání ražba monogramu zdarma.

Cena: 5400 Kč

Především díky vysoké kvalitě použitých usní a ručnímu procesu výroby jednou osobou jsem schopen s klidným svědomím garantovat doživotní záruku.
Nově znatelně vyšší cena. Proč?  Pro výrobu standardních totebagů se velice často používá chromčiněná (způsob produkce)  kůže /useň. Důvodem není jen relativně nízká nákupní cena, ale i další faktory. Rozhodl jsem se tyto usně již nepoužívat i za cenu nulových prodejů a to ve zkratce z těchto důvodů. 

Chromočinění představuje v dnešní době převládající způsob činění – zhruba 85% světové produkce. Většinou 30-50% chromu z násady chromitých solí k činění odchází do odpadních vod. Znečištění chrómem na úrovni 5 kg.t-1 bývá běžné. Když  vše zjednoduším produkce chromčiněných usní je obrovská zátěž. Kolik taková produkce zabyje jen zvířat v přírodě netuším a radši to ani nechci vědět. Nicméně chrom je také minimálně pro mnoho lidí alergen. Nebavím se zde o chromu v odpadních vodách, což je kapitola sama o sobě, ale o styku s takto upravenou usní. Neexistuje žádná jistota, že pro ty co alergenem chrom není, tedy takto upravená kůže nezpůsobuje poškození zdraví. 

Bez ohledu na fakt, že jsem vždy používal usně z EU, kde jsou normy velice přísné. Na výše uvedeném se již odmítám podílet. Pro totebagy budu standardně používat přírodně činěné kůže tedy třísločiněné, kde se při produkci používá tuk a tříslovina, většinou kůra stromů. Při produkci této usně se spotřebuje i znatelně méně vody (nemyslím tím rozdíl pár litrů. ale tisíce litrů). Třísločiněná useň je až třikrát dražší než chrom v případě, že chceme vysokou kvalitu a nejen proto není při výrobě totebagů zrovna řekněme ekonomická. Třísločiňená useň nemá jen vysokou cenu, ale v mnoha ohledech má lepší, příjemnější vlastnosti a stářím (používáním) i lépe vypadá. Tzn získává krásnou patinu. Je pak na každém zvážit co kupuje. V případě zájmu o totebag se prosím informujte o aktuálních materiálech skladem, protože možnosti jsou v tomto ohledu znatelně omezenější,  i zde platí, že nechci používat průměrné materiály, kterých je na trhu hromada, ale materiály jen ty nejlepší. Čímž si komplikuji život, ale máto své důvody viz text dole.

Dostupná barevná provedení materiálu. Větší fotografie v dolní části stránky.

Ukázky několika realizací této malé peněženky z kůže. Na přání je možná změna designu, počtu kapes, druhů a barev materiálů.

Krásně sytě červená. Useň pocházející z vynikající Německé koželužny.

Na porvchu této tyrkysové kůže je viditelný nesetřený voskový povlak. Kůže z koželužny je takto bíla po celé ploše. Tento krásný materiál mám i v malinovo růžovo červené.

Japonská na 110% funkční patentka v akci.

PRO  SPECIALNÍ POŽADAVKY A OBJEDNÁVKY
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
0